Amiral gemisi telefonlarda görmeye alışık olduğumuz kablosuz şarj özelliğini Samsung orta segment telefonları ile karşımıza çıkarabilir. Ortaya atılan son dedikodulara göre firma, uygun fiyatlı telefonlarına daha da ağırlık vermeye hazırlanıyor.

Galaxy A serisinin bu yılki başarısı, amiral gemisi telefonları satış rakamıyla geride bırakmıştı. Biz teknoloji severlerin talepleri doğrultusunda uygun fiyatlı telefonlara olan ilgi çığ gibi büyüyor. Bu nedenle üreticiler orta segmente daha fazla yoğunlaşıyor.

Samsung telefon sahiplerini üzecek haber!Samsung telefon sahiplerini üzecek haber!

Samsung orta segment telefonlar için müjdeyi verdi

Teknoloji üreticisinin endüstriyel ihtiyacını karşılayan firmalar Elec adlı internet sitesine konuştu. Bahsi geçen iddialara göre Samsung bu yılın sonunda Galaxy A serisi cihazlara kablosuz şarj desteğini getirecek. Uygun fiyatlı Galaxy A51’in amiral gemisi S20’yi satış rakamlarında geride bırakması aslında talebin ne yönde olduğunu açıkça gösteriyor.

samsung orta segment kablosuz şarj

samsung orta segment kablosuz şarj

Apple’ın orta segment cihazlarına kablosuz şarj getirmesi telefon pazarında bir avantaj olarak görüldü. Samsung da aynı hamleyi uygun fiyatlı telefonlarına getirmek için çalışıyor. Kaynaklara göre telefonlara bu özelliği kazandıracak bobinler için üç şirketle anlaşıldı, bu şirketler Galaxy S20 için alınan bobinleri de tedarik etmişti.

Kablo derdini ortadan kaldıran özelliği Samsung başarılı bir şekilde geliştiriyor olsa da iş uygun fiyatlı telefonlara gelince maliyetleri kısmak için bazı teknik özelliklerden feragat etmek gerekebiliyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Samsung orta segment cihazlarda nasıl bir değişiklik göreceğiz.