Şu sıralar Xiaomi ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Samsung’un 2022 hedeflerinden biri ortaya çıktı. Son yıllarda epey fazla model üreten şirketin gelecek yılda üreteceği model sayısı ortaya çıktı. Xiaomi’ye karşı rekabetin yüksek olduğu bir yıl geçirecek olan şirket, görünüşe göre epey farklı telefonu karşımıza çıkaracak.

Samsung pek çok orta segment üreticisi ile rekabet etse de katlanabilir telefon gibi önemli pazarlarda liderliğini koruyor. Şirketin gelecek yıl piyasaya süreceği telefonlar arasında neredeyse her türden akıllı telefon var.

Galaxy S21 FE posterleri sızdı! Kamera sürpriziGalaxy S21 FE posterleri sızdı! Kamera sürprizi

Samsung, gelecek yıl 52 farklı akıllı telefon piyasaya sürecek

Bazı üreticiler yıl boyunca az telefon üzerinde çalışıp tek tür üzerinde odaklanırken, Samsung gibi nabzı yüksek olan üreticiler ise pek çok kullanıma uygun cihaz üretiyor. Samsung’un Galaxy adı altında piyasaya sürdüğü pek çok serisi var. Bu serilere 2022 yılında dahil olacak yeni telefon sayısı 52 olarak rapor edildi. Bu rapor, daha önce de akıllı telefon pazarıyla ilgili analizlerde bulunan TheElec’ten geliyor.

Galaxy Z Fold 3

Samsung, Güney Kore’de 1 milyon katlanabilir telefon satarak katlanabilir telefon pazarında zirveye yerleşmişti. Şirketin 2022 yılı için hedefi ise bu sayıya göre epey yüksek. Yapılan analizlerin geneline göre Samsung, gelecek yıl 7 milyon katlanabilir telefon satmayı hedefliyor. Üçüncü jenerasyon Galaxy katlanabilir telefonların neleri farklı yaparak bu büyük hedefe ulaşacağını göreceğiz.

Şirketin katlanabilir telefonlarla ilgili bir diğer hedefi ise üçüncü ve dördüncü çeyreklerde 10 milyon adet Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 üretmek. Bu iki telefon, Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonları olacaktır. Zaman zaman ortaya çıkan sızıntılara ve analistlerin genel görüşlerine göre Samsung, bu kategorideki cihazlarını daha dayanıklı üretmeye odaklanmış durumda. Zaten mevcut nesil ile Galaxy Z telefonların dayanıklılığında önemli artışlar olduğuna şahit olmuştuk.

Samsung Galaxy S21 FE akıllı telefonSamsung Galaxy S21 FE akıllı telefon
Galaxy S21 FE olduğu söylenen görsel

Galaxy serisinin asıl amiral gemisi olan Galaxy S22’nin varyantlarıyla birlikte 38 milyon satış sayısına ulaşması hedefleniyor. Şu sıralar gündemden düşmek bilmeyen Galaxy S21 FE’ın ise Ocak ayında çıkış yaparak 9 milyon satış sayısına ulaşacağı öngörülüyor.

Samsung’un gelecek yıl akıllı telefon pazarında nasıl performans seyredeceğini merakla bekliyoruz. Sizce Samsung bu hedeflerine ulaşabilir mi?