Sennheiser denildiğinde herkesin aklına kaliteli ses performansı sunan kulaklıkları geliyor. Üst düzey özellikler sunan kulaklık modellerinin yanında Alman devi Sennheiser, oyuncu donanımları sektöründen çekiliyor.

Sennheiser Communications A/S markası ile oyuncu ekipmanları sektöründe yer alan marka, misyonunu devrediyor. Bu sektördeki adımları Demant’a devreden şirket bundan sonra çok daha başarılı olduğu pazara yönelmek istiyor. Daha kârlı olan kablosuz kulaklıklar ve gelişmiş özellikteki kulak içi kulaklıklara yönelmek istediğini aktaran deneyimli şirketin EPOS adını alan yeni oluşuma yerini bıraktığı aktarılıyor.

Sennheiser Momentum True Wireless yenilendiSennheiser Momentum True Wireless yenilendi

Artık, EPOS oyuncu donanımları karşımıza çıkacak

Yeni oyuncu kulaklığı deneniyimini çok farklı bir şekilde anlatan şirket, YouTube üzerinden paylaştığı ‘’Out Of This World Gaming Audio’’ adlı tanıtım videosunda, sizleri Blade Runner 2049 ve Altered Carbon gibi bir evrene ışınlıyor.

EPOS’un oyuncu kulaklığı üzerine odaklandığı video klipte ses deneyimi oldukça yüksek bir noktaya çıkıyor gibi duruyor. Hazırlanan video klip zaten bir film gibi düşünülmüş ve tasarlanmış olmasıyla dikkat çekiyor, bu klip için Oscar ödüllü Danimarkalı yönetmen Anders Walter’ın kalemine başvurulmuş.

EPOS oyuncu donanımları

EPOS oyuncu donanımları

Almanya kuruluşlu Sennheiser, 2003 yılına gelindiğinde Demant ile ortaklık kurmuştu. Sennheiser Communications A/S olarak adlandırılan ve oyuncu donanımları da üreten bu kısım 2020 itibarıyla kabuk değiştiriyor. Bu kapsamda Sennheiser ve Demant yolun sonuna geliyor ve Alman devi, oyun bölümünü tamamen Demant tarafına bırakarak çekiliyor.

Demant ise oyun tarafını EPOS markası altında oyunseverlerin karşısına çıkartmayı planlıyor. İsimlendirmede ise EPOS | SENNHEISER markası kullanılacak. Bunların yanında bu yılın ekim ayından itibaren ise yeni dönem başlıyor ve ürünler EPOS | SENNHEISER imzasıyla çıkmaya başlayacak.