Google’ın Dijital Denge paketi, akıllı telefon bağımlılığını azaltmak için gereken araçları kullanıcılara sağlamak için tasarlandı. En son eklemelerden biri, bu yılın başlarında, yürürken zamanınızın çoğunu telefonunuza bakarak harcamamanızı hatırlatan “Heads Up” özelliği ile geldi. Heads Up, Digital Denge ile daha fazla Android telefona geliyor.

Xiaomi telefonu Google Pixel’e çevirdik!Xiaomi telefonu Google Pixel’e çevirdik!

Heads Up başlarda Google Pixel telefonlarına özeldi

Heads Up özelliği başlangıçta Pixel akıllı telefonlara özeldi. Yaklaşık üç ay sonra nihayet diğer Android telefonlara geliyor. XDA‘ya göre OnePlus Nord N200 ve Asus Zenfone 8, Dijital Denge ile gelen Heads Up özelliğine sahip. Heads Up sizi çevredeki tehlikelere karşı uyarıyor. Cihazınızın etrafta dolaştığınızı anlayabilmesi için fiziksel aktivite verilerini ve konumunuzu kullanması gerekir.

Konum servisleri isteğe bağlı olarak kullanılabiliyor. Dolaşırken telefonunuzu kullanmamanız için bildirimler alacaksınız. Görebileceğiniz bildirimler arasında “Dikkatli olun“, “İleriye bakın”, “Odaklanın”, “Kafanızı kaldırın“, “Uyanık kalın”, “Dikkat edin” ve “Adımınıza dikkat edin” yer alıyor.

Google Pixel‘lerde olduğu gibi, bu özellik Dijital Denge ayarlarının “Kesintileri Azalt” bölümünde görünür. Tüm bu özelliklerden yararlanabilmek için Dijital Denge özelliğini destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Samsung benzer bir özelliği kendi bünyesinde kullanıyor. Yeni özelliği denemek isterseniz, Dijital Denge uygulamasının en son sürümünü bu bağlantıdan Android cihazınız için indirebilirsiniz.