Bulut depolama teknolojilerinin oldukça geliştiği günümüzde fotoğraflarımızı, videolarımızı ve diğer dosyalarımızı çeşitli servislere yedekliyor olsak ta, fiziksel kopyalarını tutmaya devam edenlerin sayısı oldukça fazla. Buna ek olarak bir yerden bir yere dosya taşımak için taşınabilir diskler şu anda en iyi çözüm yolu olarak görülüyor. Bunun nedeni ise internet hızlarının çok yüksek olmaması.

WD ve SanDisk taşınabilir disklerde indirim fırsatı!

Günümüzde bilgisayarların ve hatta oyun konsollarının vazgeçilmezi olan SSD’ler taşınabilir disk olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu sayede çok yüksek boyutlardaki dosyaları diske aktarmanız veya diskten almanız sadece birkaç dakika sürüyor. Bu kapsamda sektörün öncü markalarından WD ve SanDisk’in önerdiğimiz taşınabilir disklerini sizler için bir araya getirdik.

Taşınabilir diskleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

500 GB / 1 TB ve 2 TB olmak üzere üç depolama seçeneği sunulurken, SSD yerine HDD isteyenler 2 TB ve 4 TB’lık iki seçenek arasında tercih yapabilir. SanDisk Extreme taşınabilir diskler sade ve kompakt yapısı ile dikkat çekiyor. WD Black serisi taşınabilir diskler ise tasarımı ile ilk bakışta dikkatleri üzerinde toplamayı başarırken, rakiplerine kıyasla çok daha performanslı.