Sosyal medya şirketleri her geçen gün uygulamalarını güncellemeye devam ediyor. Şirketler, son zamanlarda uygulamalarına yeni özellikler ekleyerek daha fazla kullanıcıyı çekmeye çalışıyor. Bunlardan biri de Twitter. Şirket, son zamanlarda ilgi çekici özellikler duyurdu. Topluluklar özelliği, platformun son dönemlerde getirdiği en dikkat çekici yeniliklerin belki de başında geliyor.

Topluluklar özelliği sayesinde belli bir konu hakkında aynı düşünceye sahip olan kullanıcılar, birbirleriyle tweet’ler paylaşabiliyorlar. Bu sayede kendilerini dışarıdan soyutlayarak sadece belli bir konu üzerinde birbirlerini bilgilendirebiliyorlar. Twitter da bu özellik için çalışmaya devam ediyor.

Twitter Communities, niş toplulukları bir araya getirecek!Twitter Communities, niş toplulukları bir araya getirecek!

Twitter, Topluluklar için yeni özellikler getirecek!

Şu anda sadece iOS cihazlarda ve Twitter’ın Web sürümünde kullanılabilen Topluluklar özelliği, yakında Android cihazlara da gelecek. Şirket şu an da Android sürümü için çalışmalar yapıyor. Ayrıca sıralanmış zaman çizelgesi ve topluluğa katılma istekleriyle ilgili geliştirmeler üzerine de çalışılıyor. Bir de Web’den topluluk kurma özelliğinin de gelecek güncellemelerle ekleneceği gündemde.

Twitter’ın Topluluk özelliği kullanıcılara daha özgür bir alan sunmayı hedefliyor. Örneğin teknolojiyle ilgili bir paylaşım yapacaksanız teknoloji topluluklarına katılabilirsiniz. Bu sayede yaptığınız paylaşımlar sizinle aynı ilgi alanına sahip kişilerin önüne çıkacak. Topluluk dışında kişiler sadece tweet’inizi görebilecek. Beğenme, yanıtlama gibi haklara sahip olmayacak.

Bu topluluklar içinde kurallar da belirlenebilecek. Topluluklara katılabilmeniz için üyelerden birinden davetiyeye sahip olmanız ya da moderatörden onay almanız gerekecek. Eğer ikisinden birine sahip değilseniz topluluğa katılamayacaksınız. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Topluluklar özelliği gerekli mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.