Son dönemin çok konuşulan dizilerinden biri de şüphesiz Squid Game. Geçtiğimiz aylarda 1. sezonu ile izleyicilerin karşısına çıkan yapım, ilginç konseptiyle dikkat çekerek 94 farklı ülkede zirveye yerleşmeyi başarmıştı. Dizi öylesine beğenildi ki, sosyal medyada adeta Squid Game çılgınlığı yaşanmaya başladı.

Hatta ülkemizin resmi kurumlarına bile ilham kaynağı olan dizi, şu sıralar ilerleyen dönemlerde gelmesi beklenen 2. sezonu ile gündemde. Peki bu kadar popüler olan Squid Game, sosyal medyayı nasıl etkiledi? Kısa süre önce Twitter, konu ile ilgili bir rapor paylaştı.

Gerçek Squid Game! İzlemek için ölümü göze alıyorlarGerçek Squid Game! İzlemek için ölümü göze alıyorlar

Türkiye’de şeker kalıbı paylaşımları tavan yaptı

Sputniknews’in haberine göre, Türkiye’de Squid Game’in en popüler oyunlarından şeker kalıbı ile ilgili paylaşımlar adeta tavan yaptı. Bu noktada Twitter, en çok etkileşim alan gönderinin ise Galatasaray Spor Kulubü’nün derbi maçı öncesi yaptığı paylaşım olduğunu duyurdu.

Hatırlanacağı üzere derbi maçı sonrası Beşiktaş Spor Kulübü de rakibine göndermede bulunarak kırmızı ışık yeşil ışık temalı bir gönderi paylaşmıştı. İki gönderi de ciddi şekilde etkileşim almayı başarmıştı.

Buna ek olarak Twitter, Squid Game hakkında en çok tweet atan grubun yüzde 37 ile 18-24 yaş aralığındaki gençler olduğunu açıkladı. Bunu yüzde 35.7 ile 25-34 yaş aralığı takip etti.

Rapora göre, Squid Game’in yanı sıra son dönemde fazlasıyla popüler hale gelen K-pop müzik türü, bu sene de Twitter gündeminde üst sıralardan kendine yer bulmayı başardı. Öte yandan Güney Kore yapımı birçok çizgi roman ve film de uzunca bir süre konuşuldu.

Son olarak rapor, Güney Kore yapımı projelerin sürekli gündemde kalmasının ana nedenlerinden birinin K-pop olduğu vurguluyor. Zira söz konusu müzik türünün hayranları, ülkenin dizi ve filmlere de ciddi şekilde ilgi gösteriyor. Aynı etkiyi Squid Game’in de yapması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Güney Kore yapımı projelerin bu kadar popüler hale gelmesinde K-pop türünün doğrudan bir etkisi var mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.