Bugün (24 Temmuz) sabah saatlerinde birçok iPhone kullanıcısı telaş içerisinde uyandı. Deprem ve diğer afetlerde kullanıcıları bilgilendirmek için geliştirilen ve özellikle ABD, Japonya gibi ülkelerde aktif olarak kullanılan acil durum bildirimi bu kez ülkemizdeki kullanıcılara geldi.

Bu bildirim nedeniyle çıkan ses kullanıcıları korkuturken, telefonlarını eline alan kullanıcılar bir yandan telefonunun neden böyle bir ses çıkardığını merak ederken, bu ses konusunda bilgi sahibi olanlar söz konusu acil durumu öğrenmek isterken bir şok daha yaşadı. Zira telefonların ekranında test bildirimi uyarısı görüldü.

Vodafone Türkiye: Teknik ekiplerimiz konuyu araştırıyor

Açıklama kısmında ise koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse her gün duyduğumuz “Evde Kal Türkiye” sloganına yer verildi. Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya platformlarında bu duruma büyük tepki gösterilirken, beklenen açıklamalardan ilki Vodafone Türkiye’den geldi ve iPhone kullanıcılarından özür dilendi.

Vodafone Türkiye’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“24 Temmuz 2021 Cumartesi sabah saatlerinde bazı iPhone kullanıcılarının telefonlarına Acil Durum Uyarıları kapsamında “Evde Kal Türkiye” bildiriminin iletildiği tespit edilmiştir. Konu teknik ekiplerimiz tarafından araştırılmaktadır. Yaşanan aksaklık ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.”

SDNSDNShiftdelete.net