WhatsApp hızlı ve pratik görüntülü ve sesli grup konuşmaları düzenlemek için iyi bir yol. Halihazırda sohbetinizi WhatsApp’ta sürdürdüğünüz insanlarla sesli ve görüntülü grup konuşmalar gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu özelliğin eksik bir yönü için sonunda çözüm getirildi.

Sevilen Google Pixel özelliği, diğer Android telefonlara geliyorSevilen Google Pixel özelliği, diğer Android telefonlara geliyor

WhatsApp devam eden grup konuşmalarına katılmaya izin verecek

Daha önce WhatsApp’ta grup halinde sesli veya görüntülü konuşma yaptıysanız çağrıyı kabul etmeyen arkadaşınızı sonradan eklemenin bir çile olduğunu görmüşsünüzdür. WhatsApp şaşırtıcı bir şekilde bu zamana kadar devam eden çağrıya katılma özelliğini sunmadı.

Bugün itibariyle bu sinir bozucu durum düzeltildi. Eğer bulunduğunuz grupta bir çağrı yapılmışsa ve çağrıyı reddetmiş olsanız dahi sonradan katılmanıza izin verilecek. Devam eden görüşmeye katılmak için yapmanız gereken tek şey görüşmenin yapıldığı grubun profiline gidip “Katıl” butonuna tıklamak.

whatsapp grup konuşmalarıwhatsapp grup konuşmaları

WhatsApp grup konuşmaları özelliğini kullananlara bu yenilik ile rahat bir nefes aldıracak. Özelliği kullanabilmek için WhatsApp’ın güncel olduğundan emin olmalısınız.

WhatsApp, görüntülü görüşme konusunda mükemmel bir uygulama değil. Zaten uygulamanın standartları görüntü kalitesini yüksek tutmak yerine hızlı ve pratik görüşmeler gerçekleştirmeyi hedefliyor. Toplantılar ya da ders etkinlikleri için Zoom ve Discord gibi bu iş için tasarlanan uygulamalar daha mantıklı birer çözüm.

Facebook tarafında sesli ya da görüntülü görüşmelere izin veren tek uygulama WhatsApp değil. Messenger, daha yüksek ses ve görüntü kalitesi ile görüşmelere izin veriyor ve bilgisayarlarla daha iyi bir uyum sunuyor.

Sizler yeni eklenen özelliği faydalı buldunuz mu?