Kablosuz ağ sisteminde günümüzün en gelişmiş sistemi Wi-Fi 6, Honor Router 3 özellikleri içinde yerini aldı. Yeni tanıtılan router, dört anten ve 2 çekirdekli işlemciye sahip olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Tanıtımda Honor Router 3 fiyatı da duyuruldu.

Modelin özelliklerine bakıldığında 3000 Mbps kadar hızı desteklediği belirtiliyor. Antenler de 6 dB sinyal ile kendini öne çıkarıyor.

Huawei MateBook X Pro 2020 elimizde!Huawei MateBook X Pro 2020 elimizde!

Honor Router 3 özellikleri

Yeni router özellikleri incelendiğinde karşımıza 1 adet WAN girişi ve 3 adet LAN girişi karşılıyor. Bu bağlantılar sayesinde 100 Mbps ile 1000 Mbps arasında hız sağlanabildiği belirtildi. 3000 Mbps kadar hıza da ulaşıldığı kaydedildi. Model üstünde bulunan “H” butonu sayesinde de 5 adet Router 3 modeliyle bağlantı kurabiliyor. Böylelikle de mesh ağ kurulumu sağlanabiliyor.

Huawei alt firması olan Honor, modelini Wi-Fi 6 Plus olarak isimlendiriyor. Buna sebep olarak da 6 dB olan antenler gösteriliyor. Bu antenler standart Wi-Fi 6 (802.11ax) sinyallerinden daha güçlü yapıya sahip. Açıklanan Honor Router 3 özellikleri içinde 3 kat daha fazla ağ hızı, 4 kat daha fazla kapasite, düşük gecikme ve yüzde 30 daha az güç tüketimi yer alıyor.

honor 3 router özellikleri

honor 3 router özellikleri

Yeni router aynı anda 20 cihazı 2.4 GHz ağda ve 16 cihazı 5 GHz ağda destekleyebiliyor. WPA3 ile de güvenlik sağlanıyor. İçeride de Gigahome tarafından geliştirilen 1.2 GHz çalışma hızına sahip işlemci yer alıyor. Bu işlemci 1 Gbps hızı destekleyebiliyor.

Honor Router 3 fiyatı

Yeni model tanıtımından itibaren Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda’da satışa çıktı. Fiyat olarak da 79,90 euro bilgisi paylaşıldı. 31 Temmuz’a kadar olan kampanyayla birlikte yeni router, Honor Band 5 ve Honor Bluetooth kulaklık 79,90 euro’dan satışta olacak. İngiltere için belirlenen fiyat ise 79,90 sterlin oldu.