Xbox Series X|S için gelecek yeni depolama alanı yükseltmesi geçtiğimiz ay duyurulmuştu. Özellikle yeni nesil oyun dünyasına geçiş ile oyuncular, sıklıkla hafıza sorunu yaşamaktaydı. Durumun farkında olan Seagate, müjdeli haberi verdi.

Depolama alanlarını rahatlatacak 512 GB‘lık SSD, yavaş yavaş marketlere girmeye hazırlanıyor. Paylaşılan son sızıntı sayesinde kartı, kutusuyla ilk kez görme şansına sahip olduk.

AMD’nin yeni işlemcileri için kötü haber: ErtelenebilirAMD’nin yeni işlemcileri için kötü haber: Ertelenebilir

Uygun fiyatlı Xbox Series X|S SSD’si yakında geliyor

Tahmini çıkış tarihi 2021‘in sonlarına doğru olan SSD, pek çok anlamda hayat kurtaracak. Özellikle son dönemlerde, kimilerine göre anlamsız boyutlara ulaşan, oyun hacimleri, oldukça can sıkmaya başlamıştı. Büyük yapımların artık 100 GB’dan aşağı piyasaya uğramadığı şu günlerde Seagate, Xbox Series X|S kullanıcılarının elini rahatlatmak istiyor.

Geçtiğimiz yıl 1 TB‘lık bir SSD çıkaran firma, maddi anlamda da oyuncuları düşündü. Özellikle Xbox Series S kullanıcıları, yeni kartlar sayesinde daha çok oyunu oynama imkanına erişecek. Hali hazırda Xbox Series S kullanıcıları 364 GB‘lık alana sahipken, Series X kullanıcılarına da 802 GB‘lık bir kapasite sunulmuştu.

Raflarda görünmeye hazırlanan kartlar için herhangi bir resmi çıkış tarihi açıklanmasa da, oyuncuların ilgisi şimdiden çekildi. Resmi ağızdan fiyatı duyurulmayan 512 GB‘lık SSD, bazı internet sitelerinde de listelendi. Ortaya çıkan görüntülere göre depolama alanı, 182 dolardan kullanıcılarını karşılayacak.

Teknik özellikleri belli olmayan uygun fiyatlı SSD, 1 TB‘lık model ile benzer yeteneklere sahip olabilir. PCIe 4.0 x2 kanallarını kullanan 1 TB‘lık SSD, yüksek fiyatı nedeniyle de tercih edilmemişti. Ancak daha uygun fiyatlı bir modelin, pazarda öne çıkması oldukça muhtemel.

Yeni nesil depolama kartı sayesinde oyuncular, örneğin Call of Duty: Vanguard‘ı daha rahat bir şekilde deneyimleyebilecekler. Zira 270 GB‘lık yer kaplayacağı öğrenilen oyun, çıkış yapmadan herkesi kara kara düşündürmüştü. Bakalım Seagate, 512 GB‘lık SSD ile Xbox Series X|S kullanıcılarını mutlu etmeyi başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Sizler yeni gelen SSD‘yi nasıl buldunuz? Sizce Seagate depolama alanı sorunlarını çözebilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.