Xiaomi Mi 10 Pro Plus performansını iyileştirmek adına GPU’nın hızını aşırtma yoluna gidecek. Daha önce birçok oyuncu telefonunda gördüğümüz GPU’nun frekans hızını yükseltme özelliği bu defa Çinli üretici tarafından karşımıza çıkarılacak.

Huawei’in GPU Turbo özelliği ve Oppo’nun Hyper Boost özelliği işlemcinin grafik birimininin çalıştığı frekansı yükselterek daha iyi bir performans sunuyor. Bu sistem performansı artırsa da güç tüketimine olumsuz etkide bulunuyor.

Huawei, Samsung’u nasıl tahtından indirdi? İşte cevabıHuawei, Samsung’u nasıl tahtından indirdi? İşte cevabı

Xiaomi Mi 10 Pro Plus performansı sizin elinizde olacak

MIUI işletim sisteminde gördüğümüz Game Turbo’nun performans artıran tek yönü arkaplan uygulamalarını kapatıyor olmasıydı. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi, beraberinde bu durumu değiştirecek. Sızdırılan görseller yeni Game Turbo‘nun GPU frekans artırma özelliğini ve bazı grafik ayarlarını gösteriyor. Bu ayarları genelde PC tarafındaki ekran kartlarında görüyorduk.

Mi 10 Pro Plus ile gelecek olan özellik GPU’yu tam kapasite çalıştırmaya yarayacak. Yayınlanan görsellerde kullanıcıların zorluk çekmemesi adına tüm ayarların profil halinde gruplandırıldığını görüyoruz. Basit oyunları oynarken güç tüketimi veya dengeli profilini, PUBG Mobile gibi ağır oyunları oynarken performans profilini seçerek işlemcimizi hak ettiği kapasitede çalıştırmış oluyoruz.

Grafik ayarları bölümünden ise dokuların kenarlarındaki pürüzsüzlüğü ayarlayabiliyoruz.

Bu özelliğin ısı değerleri tarafındaki etkisini telefon satışa çıktıktan sonra göreceğiz. Daha yüksek performans, verim oranına göre daha fazla ısı demek. Bakalım Xiaomi bu konuda nasıl bir önlem alacak.