MSI RX 5500 XT Gaming X ekran kartı incelemesi ile karşınızdayız. 1080p çözünürlükte oyun oynayan kullanıcılara hitap eden bu ekran kartı bizlere neler sunuyor? İşte MSI RX 5500 XT Gaming X ekran kartı özellikleri ve merak edilen tüm detaylar!

MSI  RX 5500 XT Gaming X incelemesi

Genel olarak fiyat performans odaklı sistemlerde yer alan bu ekran kartını test sistemimize taktık ve oyunlarda test ettik. Oyun ve soğutma performansını fazlasıyla beğendiğimiz bu ekran kartının detaylarına videomuzda değindik. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri inceleme videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

SDNSDNShiftdelete.net

Ürünün kutu açılışını yaptık. Kutudan ürünü çıkardığımız zaman büyük bir zarf karşılıyor. Bu zarfı açtığımız zaman içerisinden ürünün kullanım kılavuzu, şirket yöneticilerinin mesajının yer aldığı küçük bir kağıt, msi’ın genel olarak gaming ürünlerini tanıtan bir broşür ve bilgisayarınızı yeni bir grafik kartıyla nasıl yükseltebilirsiniz tarzında mini bir karikatür çıkıyor. Kullanıcıyı özel hissettiren bu küçük detayların kutudan çıkması bence oldukça hoş olmuş. Zarfı kaldırdıktan sonra dikdörtgen bir sünger ve bu süngerin altında da siyah ve kırmızı renk detaylarıyla  GAMING X ekran kartımız yer alıyor.

Ekran kartının detaylarını vermek gerekirse. Genel olarak bu ekran kartının hangi kullanıcıya hitap ettiğinden bahsetmek istiyorum. MSI RX 5500 XT 1080p çözünürlüğünde akıcı oyun deneyimi isteyen ancak bütçesi de çok yükseklerde olmayan oyunculara hitap ediyor. Bu ekran kartı hem oyun performansı hem de soğutma konusunda oldukça başarılı. MSI’ın yaptığı açıklamaya göre, TORX 3.0 Fan tasarımına sahip olan bu ekran kartı muadil ebatlarda ki fanlara göre yüzde 50’ye varan daha fazla bir hava akışı sağlıyor. Hava akışında artmış olması bence burada büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Arka kısımda yer alan metal plaka sayesinde de termal olarak ekran kartında bir iyileştirme sağlanıyor. Soğutmaya ek olarak diğer GAMING X ekran kartlarında da yer alan ZERO FROZR özelliği sayesinde ekran kartı ısısı 60 dereceye ulaşmadan fanlar çalışmıyor. Bu sayede hem ekran kartının ömrü uzamış oluyor hem de uzun süreli kullanımlarda bir performans düşüşü yaşanmıyor. Son olarak, MSI GAMING X RX 5500 XT modelinin Freesync ve PCI EXPRESS 4.0 desteğinin bulunduğunu da belirtmek istiyorum. Freesync özelliğinin ekran kartında yer alması FPS oyunlarında ekran da oluşan yırtılma ve görüntü bozulmasını engelliyor. Bu özellik monitörünüzün de desteği ile beraber aktif oluyor.