Corona virüs salgınına karşı tüm dünyanın mücadele verdiği bugünlerde, medikal solunum cihazları büyük önem taşıyor. Tüm ülkeler de gelişmiş solunum cihazı olan Ventilatör üretimine ağırlık veriyor. 2012 yılında kurulan yerli firma Biosys tarafından yerli ve milli medikal solunum cihazı pilot düzeyde üretildi.

Türkiye’nin corona virüs haritası Wikipedia’dan kaldırıldıTürkiye’nin corona virüs haritası Wikipedia’dan kaldırıldı

Biosys, Yerli ve milli medikal solunum cihazı üretti! Şu anda kullanılıyor

2012 yılında tamamen yerli sermaye ile kurulan ve sağlık sistemi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Biosys firması, yerli ve milli medikal solunum cihazı üretti. Cihaz şu anda başarıyla kullanılıyor. Corona virüs tedavi süreci için kritik önem taşıyan cihaz, hastaların iyileşme sürecinde büyük rol oynayacak.

Yerli medikal solunum cihazı için Baykar Savunma‘nın teknik müdürü Selçuk Bayraktar‘dan açıklama geldi.

SDNSDNShiftdelete.net

Baykar Savunma, Biosys’i destekleyecek

Türkiye’nin ilk milli SİHA’larını yapan Baykar Savunma, yerli medikal solunum cihazı üreten Biosys’i destekleyeceğini açıkladı. Şirkete hızlı üretim için destek olacaklarını söyleyen Bayraktar, aynı zamanda 250 cihaz da sipariş vereceklerini açıkladı.

Firma yetkilisi Bayraktar; sipariş ettikleri cihazları, Türkiye’de kullanılmak üzere ya da gerekmesi durumunda ihtiyaç sahibi ülkelere gönderilmek üzere, devletin ilgili kurumlarına ulaştıracaklarını söyledi.