Geçen yıl piyasaya sürdüğü Axon 20 ile bir ilke imza atarak ekran altı kamerayı kullanıcıların karşısına çıkaran ZTE yeni amiral gemisi için hazırlıklarda son aşamaya geldi. Serinin devam modeli olma özelliği taşıyan ve benzer şekilde ekran altı kamera ile karşımıza çıkacak olan ZTE Axon 30 tanıtım tarihi ile karşımızda!

Bir süredir sızıntılarla gündemden düşmeyen telefonun özellikleri, tasarımı ve çıkış tarihi konusunda birçok iddia ortaya atıldı. Axon 30’un tanıtım tarihi, ZTE’nin Çin’in Facebook’u olarak görülen Weibo’da yaptığı paylaşım ile netlik kazandı.

ZTE Blade V30 sessiz sedasız duyuruldu: İşte özellikleriZTE Blade V30 sessiz sedasız duyuruldu: İşte özellikleri

ZTE Axon 30 için geri sayım başladı

ZTE tarafından paylaşılan tanıtım görseline göre Axon 30, 27 Temmuz tarihinde resmiyet kazanacak. En güçlü mobil işlemcilerden Qualcomm Snapdragon 870‘in güç vereceği telefon, tasarımsal açıdan Huawei P50 ve Honor 50 serisini akıllara getiriyor, özellikle arka kamera bölümünün tasarımı ile.

ZTE Axon 30 tanıtım tarihiZTE Axon 30 tanıtım tarihi

Ekranın altına yerleştirilen ön kameranın 16 Megapiksel çözünürlüğünde olması beklenirken, arka tarafta 64+8+5+2 Megapiksel kamera kurulumunun yer alacağı iddia ediliyor. 6 / 8 / 12 GB RAM seçeneklerine 128 / 256 / 512 GB depolamanın eşlik ettiği telefonun 6.92 inç büyüklüğündeki OLED ekranı, ön kamera sayesinde deliksiz ve çentiksiz bir yapıda.

Cihazın renk seçenekleri de tanıtım afişi sayesinde netlik kazandı. Buna göre Axon 30’un en az dört renk seçeneği olacak.